Open positions

  • Administrative Assistant

    Η Α&Μ Architects αναζητά συνεργάτη φιλόδοξο και εργατικό με ομαδικό πνεύμα προκειμένου να στελεχώσει τη θέση του Administrative Assistant. Από τη θέση αυτή ο νέος συνεργάτης θα έχει στενή επικοινωνία με τους Operations Manager & Design Director, παρέχοντας υποστήριξη σε διαδικασίες και θέματα της εταιρείας

    Αρμοδιότητες Υποψηφίου:

    • Διαχείριση γενικών διοικητικών θεμάτων
    • Διαχείριση εταιρικών ταξιδιών & εκδηλώσεων
    • Υποστήριξη εσωτερικών διαδικασιών

    Προφίλ Υποψηφίου:

    • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
    • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση εργασίας
    • Άριστη γνώση της αγγλικής προφορικά και γραπτά
    • Άριστη γνώση MS Office
    • Επικοινωνιακές δεξιότητες

    Η εταιρεία παρέχει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης

  • Bids and Contract Administrator

    A&M Architects S.A. is in search of a Bids and Contract Administrator, for their Athens Offices.

    As Bids & Contract Administrator you will be assigned for:

    • Reassuring the best possible proposal responses in terms of completeness, appropriateness and selects the best added value options.
    • Cooperation with multidisciplinary departments of A&M such as Architects, Engineers, Interiors, Graphics and Project Managers.
    • The preparation / packaging of Tender Response Documents and Proposals within a designated Company system.
    • The smooth management of the Proposal Responses.
    • Drafting Contracts according to company’s templates.
    • Processing and analyzing data.

    All tasks above should be executed:

    • Using analytical and critical thinking.
    • Demonstrating a good understanding of the market and commercial transactions.
    • Performing effective and clear communication providing offer’s clarifications to the clients.

    Qualifications required:

    • Bachelor or Master’s Degree in Engineering.
    • 2-3 years of experience in a similar position and preferably in Procurement and Cost related procedures in a technical environment.
    • Excellent use of MS Office (Excel, Word, Power Point).
    • Proficiency English (most of proposals and contracts are in the English Language).
    • A Master’s degree in a relevant field or experience in programming and analysis will be considered as an asset.

    If you believe you meet the above requirements, we will be happy to receive your CV. The Company offers a competitive remuneration package, private insurance, a positive work environment and good career prospects within the Company.

  • Quantity Surveyor & Procurement

    Η Α&Μ Architects αναζητά συνεργάτη για τη θέση του Quantity Surveyor | Procurement με δίπλωμα Αρχιτέκτονα ή Πολιτικού Μηχανικού που διαθέτει τουλάχιστον 5 χρόνια προϋπηρεσίας στην εκτίμηση κόστους, τεύχη δημοπράτησης και σύνταξη Bill of Quantities για τεχνικά έργα. Από τη θέση εργασίας αυτή θα συνεργάζεται στενά με το σχεδιαστικό, κατασκευαστικό και οικονομικό τμήμα της εταιρείας. Η εταιρεία αναλαμβάνει και διεθνή έργα, που η γλώσσα επικοινωνίας είναι η Αγγλική. Απαραίτητη είναι η γνώση των προγραμμάτων MS Office και Autocad.

    Το νέο μέλος της ομάδας θα πρέπει να είναι εξοικειωμένο με την τήρηση προθεσμιών, προϋπολογισμού καθώς και με τα συστήματα διασφάλισης ποιότητας και θα αναλάβει τις ακόλουθες αρμοδιότητες:

    • Επιμέτρηση ποσοτήτων, προμήθειας και κοστολόγησης προμηθευτών και υπεργολάβων, τιμολόγησης και προετοιμασίας υποβολής προσφορών και συμβάσεων
    • Αξιολόγηση συμβάσεων και παρακολούθηση προόδου σύμφωνα με τις απαιτήσεις του εκάστοτε πελάτη καθώς και έλεγχος των υπεργολάβων
    • Λεπτομερής έλεγχος παραγγελιών και τελικών λογαριασμών του έργου και
    • Διαχείριση συμβάσεων και εγγράφων διαγωνισμού

    Η εταιρεία παρέχει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης.

  • 3D Visualizer

    H A&M Architects, αναζητά φιλόδοξο συνεργάτη με έντονα δημιουργικό πνεύμα, ομαδικότητα για να στελεχώσει τη θέση του 3D Visualizer.

    Ο νέος συνεργάτης θα πρέπει να έχει:
    -    Πτυχίο Αρχιτέκτονα Μηχανικού ή Αρχιτεκτονικής Εσωτερικών Χώρων.
    -    3+ χρόνια προϋπηρεσίας στον 3D σχεδιασμό & visualization
    -    Εμπειρία σε Διεθνή Έργα και άριστη γνώση Αγγλικών
    -    Άριστη γνώση προγραμμάτων σχεδίασης Autocad, 3D Studio Max  με V-Ray / Corona για φωτορεαλιστικές απεικονίσεις / animations / walkthroughs, και τεχνικές post production (Premiere ή AfterEffects).

    Η εταιρεία παρέχει, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρεία. Εάν οι παραπάνω προϋποθέσεις ταιριάζουν στην εμπειρία αλλά και στους στόχους σας, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό & το Portfolio σας (σε .zip file, μεγίστου όγκου 30ΜΒ)